Antalya alarmda: Özel ekip oluşturuldu, her yerde aranıyor

Manavgat ilçesi Çolaklı Mahallesi’nde 5 yıldızlı otelde tatil yapan Dmitry Stepanov, geçen cumartesi gecesi bilinmeyen nedenle annesi Tatiana Stepanov ve babası Pavel Stepanov’la tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Stepanov, çekiçle saldırdığı babasını öldürdü, annesini ağır yaraladı.

Olayın akabinde Stepanov otelden çıkıp kaçtı. Yan odalarda kalan öteki müşterilerin şikayeti üzerine odaya gelen otel vazifelileri durumu görünce 112 Acil Davet Merkezi’ne haber verdi. Otele çok sayıda sıhhat ve jandarma takımı sevk edildi.

Sağlık grupları tarafından yapılan incelemede, Pavel Stepanov’un hayatını kaybettiği belirlenirken, ağır yaralı Tatiana Stepanov özel bir hastaneye götürüldü.

KURTARILAMADI

Manavgat Devlet Hastanesi Morgu’na konulan Pavel Stepanov’un cenazesi, yapılan incelemenin akabinde Antalya İsimli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Ağır yaralı olarak getirildiği hastanenin ağır bakım servisinde tedaviye alınan Tatiana Stepanov da tabiplerin tüm gayretine karşın dün gece ömrünü yitirdi.

ÇEKİÇLE VURUP, TELLE BOĞMUŞ

Dmitry Stepanov’un yaşanan tartışmanın akabinde anne ve babasının bulunduğu odada yüksek sesli müzik açtığı, akabinde görüntü kamerayla odayı kaydetmeye başladığı belirlendi.

Dmitry Stepanov’un eline geçirdiği çekiçle evvel annesinin başına vurup bayılttığı, akabinde babasının başına ve bedeninin değişik yerlerine tekraren vurduğu, en sonunda her ikisinin de boğazını telle sıktığı tespit edildi.

İşlediği cinayetleri detaylı halde görüntü kaydına alan Stepanov’un elini yüzünü yıkayıp, sakin bir halde odadan ve otelden yaya ayrıldığı belirlendi.

ÖZEL GRUP OLUŞTURULDU

Psikolojik problemleri olduğu öne sürülen şüphelinin fotoğrafları hem jandarma hem de polis gruplarına dağıtıldı. Antalya Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, anne ve babasını öldüren Dmitry Stepanov’un yakalanması için arama çalışmalarını vilayet genelinde devam ettiriyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir