Bakan Nebati’den uçaktaki görüntülere ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı

Nureddin Nebati

sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son günlerde gündeme gelen uçaktaki imgelerine ait açıklamada bulundu.

Nebati şu sözleri kullandı;

“29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, benim de yolcusu olarak yer aldığım Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna büsbütün çarpıtılarak yansıtılmıştır. İki gündür mevzuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu hakikat bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir.

“Şahsımla hiçbir ilgisi mutlaka yoktur”

Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi katiyen yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, öbür yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra kimi öbür yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen manzaralardan açıkça anlaşılmaktadır.

Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir kümenin kelamlı sataşmasına maruz kaldım. Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına karşın, güya benden kaynaklanıyormuş üzere bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular. Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir formda hatırlattım. Bu hatırlatmayı da yalnızca bu birkaç şahsa yönelik yaptım.

Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam aksine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz. Bu sebepledir ki makus niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla ortamıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla ziyan veremeyecektir. Bu durum, geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla da aslında milletimiz tarafından bir sefer daha tescillenmiştir.

Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla hiçbir halde bağdaşmayan, büsbütün bir algı operasyonundan ibaret bu yakışıksız çarpıtmaları milletimizin takdirine bırakıyor, bu malum etrafları, palavralar üzerine asla siyaset inşa edilemeyeceği gerçeğini artık kabullenmeye davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir