İki kadın cinayeti: Evlerine kadar takip edip reddedilince öldürdüler

İstanbul Başakşehir’de ve Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde olmak üzere iki bayan erkekler tarafından öldürüldü. Her iki bayan da erkekler tarafından meskenlerine kadar takip edildi.

HER İKİSİ DE HAYATINI KAYBETTİ

DHA’nın haberine nazaran olay, Başakşehir Güvercintepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Dokuma atölyesinde muhasebeci olarak çalışan A.U.’yla birlikte olmak isteyen ve birebir iş yerinde çalışan kişi, A.U.’nun meskenine gitti. A.U.’yu konuşmak için dışarı çağıran kişi, reddedilince yanında getirdiği ateşli silahla A.U.’yu sonra da kendini vurdu.

Silah seslerini duyan etraf sakinleri polis ve sıhhat takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen sıhhat grupları, A.U’yu hastaneye kaldırdı. Silahla başından yaralanan kişi olay yerinde hayatını kaybederken hastaneye kaldırılan 23 yaşındaki A.U.’nun ise tabiplerin yaptığı tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Olay ile ilgili polis takımlarının çalışması devam ediyor.

SALDIRGAN UZUN MÜDDETTİR BAYANI RAHATSIZ EDİYORDU

Zonguldak’taki olay, dün saat 20.00 sıralarında Ereğli ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’nde meydana geldi. Saltukova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan 39 yaşındaki Başaran Çevikoğlu, arabayla 36 yaşındaki Yeşim Sönmez’in konutunun önüne geldi.

Yeşim Sönmez de motosikletini park edip meskene girmeye çalıştığı sırada Başaran Çevikoğlu ile karşılaştı. Çevikoğlu, bayanın önünü katıca ikili ortasında tartışma çıktı.

İddiaya nazaran Başaran Çevikoğlu, arabasından aldığı ateşli silahla Yeşim Sönmez’e ateş açtı. Yaralanan bayanı gören mahalle sakinleri durumu, sıhhat gruplarına haber verdi. Bu sırada saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Polis takımları, saldırganın bulunması için çalışma başlattı. Ağır yaralanan bayan, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi’nde hekimlerin tüm müdahalelerine karşın hayatını yitirdi.

Başaran Çevikoğlu ise Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde polis tarafından yakalandı. Kuşkulu gözaltına alındı. Başaran Çevikoğlu’un bir müddettir Yeşim Sönmez’i rahatsız ettiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir