Milli Gazete: Kılıçdaroğlu mitingine giden SAADET’li tehdit edildi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen çarşamba günü Nevşehir’deki mitingde konuştu. Millet İttifakı’nın ortaklarından olan Saadet Partisi teşkilatından da mitinge katılanlar oldu.

Nevşehir’deki mitingin öne çıkan fotoğraf karelerinden biri de Karapınar’dan mitinge gelen 73 yaşındaki Ahmet Yılmaz oldu.

Kalabalık ortasından, birleşik parmaklarla ‘iyilik, güzellik’ manasına gelen işaret yapan 73 yaşındaki Ahmet Yılmaz’ın bu anının fotoğrafı toplumsal medyada dikkat çekti.

Milli Gazete’nin haberine nazaran 73 yaşındaki emekli sürücü Ahmet Yılmaz, Nevşehir’deki miting fotoğrafı üzerinden toplumsal medyada lince uğradı.

İMAM BİLDİRİYLE TEHDİT ETTİ

İddiaya nazaran Nevşehir vilayet merkezinde bulunan Karasoku Camii İmam Hatibi Seyfullah Eker de Ahmet Yılmaz’ın oğluna bildiri atarak tehditte bulundu. Yılmaz’ın oğlunun WhatsApp’ına bildiri atan imam Eker, “Babana ziyan gelmesini istemiyorsan Facebook’tan bu resmi sildirt, kaldırt” sözlerini kullandı.

‘TEHDİT EDİYORLAR, MESCİDE DAHİ GİDEMEZ OLDUM’

Saadet Partili Ahmet Yılmaz, “1969’dan bu tarafa Ulusal Görüş partilerine oy verdim. Erbakan hocamızın yolundan, istikametinden asla ayrılmadım. Çok seçimler gördüm. 1974 seçimlerinde Erbakan-Ecevit koalisyonunda çok hoş hizmetlere şahid olduk. O devirde de yeşil komünist ilan ettiler. Artık ise Ulusal Görüş’ün lideri Temel Bey CHP ile anlaşarak seçim ittifakı yaptılar, kimi prensiplerde anlaştılar. Bende başkanına bağlı bir birey olarak önderimizin istikametinde yola revan oldum. 13. Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’e mitinge geleceğini duydum ve mitinge katıldım. Miting alanında fotoğraf çekmişler sayın Kılıçdaroğlu da o fotoğrafı paylaşmış ondan sonraki süreçte kimi şahıslar bu fotoğrafı paylaşarak toplumsal medyada linç kampanyası başlattılar ağza alınmayacak hakaretlerde bulunuyorlar, evlatlarıma bildiri atarak beni tehdit dahi ediyorlar. Bulunduğum kasabada mescide dahi gidemez oldum. Çok hakaretler duyuyorum. Tanımadığım imamlar dahi beni tehdit ediyor. Çok üzülüyorum. Yıllardır ülkesine vergisini eksiksiz ödemiş, emekli bir vatandaşım. İstediğim siyasetçinin mitingine katılma hakkına sahibim lakin mitinge katıldığımdan beri bana ve aileme çok hakaret ediliyor, tehdit ediyorlar. Çok üzülüyorum. Sonuçta seçim yarışı bu. Biri kazanacak” açıklamasında bulundu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Ahmet Yılmaz’ın ailesi ise pazartesi hakaret ve tehditlerde bulunanlar hakkında pazartesi günü savcılığa cürüm duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Öte yandan memur sınıfında olan cami imamının toplumsal medya hesaplarındaki siyasi paylaşımlarda dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir