SGK duyurdu! O ödemeler artırıldı…

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “​Genel Sıhhat Sigortalılarımıza Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenen meblağlar Sıhhat Uygulama Bildirisi kapsamında artırıldı. Bu kapsamda vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen fiyat 750 TL’ye çıkarıldı” dedi.

Bakan Alım, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Genel Sıhhat Sigortalılarımıza Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen fiyatlar Sıhhat Uygulama Bildirisi kapsamında artırıldı. Bu kapsamda vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen meblağ 750 TL’ye çıkarıldı. Kemik içi implant için ödenen tutar; Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gazilerimizle görev ve harp malulleri için 700 TL’den 2500 TL’ye; görev ve harp malulleri ve terör olaylarında yaralananlar için de 2500 TL’ye çıkarıldı.

Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında meskenlerinde kullandıkları tıbbi gereçler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez fiyatları yüzde 50 ila yüzde 100 ortasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen fiyatlar ise yüzde 39 ila yüzde 200 ortasında değişen oranlarda artırıldı.

Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati kıymete haiz özel formüllü un ve mamul eserler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 oranında artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza iyi olsun” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir