Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Geleneksel Ekiden Yarışları ile Çalışanlarının Takım Ruhunu Güçlendiriyor!


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, her yıl düzenlediği geleneksel “Ekiden” yarışlarıyla çalışanlarının takım ruhunu güçlendirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı amaçlıyor. 19’uncusu gerçekleştirilen Ekiden yarışları sağlıklı bir yaşam için sporun önemini vurgularken çalışanların birlikte kaliteli zaman geçirmesine olanak tanıdı. 2003 yılından bu yana düzenlenen yarışlara, bu yıl 10 kişiden oluşan 80 takımdan toplam 800 koşucu katıldı. Eğlence, rekabet ve dayanışmanın bir arada yaşandığı bu etkinlikte kazanan takım ise ‘’Efsane A Takımı’’ oldu.

İsmini 1917’de Japonya’da doğan bir bayrak yarışından alan Ekiden yarışları, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya Üretim Tesisleri’nde yer alan 950 metrelik koşu pistinde gerçekleştirildi. 19 yıldır gerçekleştirilen yarış, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla bu yıl da büyük ilgi gördü. Tüm çalışanlar birlikte eğlenirken aynı zamanda takım ruhunu geliştirme ve aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirme fırsatı yakaladı. Her bir koşucu kendi sınırlarını zorladı ve centilmence bir yarış ortaya koydu. Efsane A Takımı Takımı adını zirveye yazdırırken, Yazaki Efsane Takımı ikinci, Fast and From Düzce ve Efsane Boyacılar Takımı üçüncü oldu.

Kadınlar Kupası’nda Kıyasıya Mücadele

 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, kadınların iş yaşamındaki rolünü güçlendirmeye yönelik çabalarını spor alanına da taşıyor. Kadınların sportif yeteneklerini sergileyebileceği bir platform sağlayan Ekiden faaliyetlerinde, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin kadın çalışanlarından oluşan takımlar arasında da unutulmaz bir mücadele gerçekleşti. Kadınlar Kupası’nda Paint All Star Takımı nefes kesen bir performansla birinci sırada yerini alırken   Best Women Takımı ikinci, Wonder Women Takımı ise üçüncülük elde etti.

Ekiden yarışının ismi, Japonca’da “eki” (istasyon) ve “den” (iletmek) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Takım üyeleri birbirlerinin omzuna geçirdikleri “tasuki” adı verilen kuşağı takım arkadaşlarına devrederken birlikte hareket etmenin önemini deneyimliyorlar. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, geleneksel Ekiden yarışlarıyla birlik, beraberlik, dayanışma duygusunu ve takım ruhunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Centilmenlik ve Dayanışma Öne Çıkıyor

Ekiden yarışlarının çalışanlar arasında dostane bir atmosferde stres atma, keyifli vakit geçirme ve birlikte hareket etme ruhunu anlama şansı sunduğunu belirten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye CEO’su Erdoğan Şahin, ‘’Ekiden yarışları centilmenlik ve dayanışmanın öne çıktığı bir ortamda gerçekleştiriliyor. Yarışlara katılan tüm çalışanlar birlikte eğlendikleri gibi takım ruhunu da pekiştirme fırsatı yakalıyor. Gelecek yıllarda da Ekiden yarışlarını düzenlemeye devam ederek, çalışanlarımıza bu keyif dolu deneyimi sunacak ve takım ruhunu daha da güçlendireceğiz. Ekiden yarışları sporda başarma duygusunun keyfine varan çalışanlar arasında sıcak bir atmosfer yaratıyor,’’ dedi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Ekiden Yarışlarıyla Sağlıklı ve Kaliteli Yaşamı Destekliyor

 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, düzenlediği Ekiden yarışlarıyla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan önceliklendirdiği ‘’SDG3 Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam’’ maddesini destekliyor. Sağlıklı bir yaşamı ve sporun önemini vurgulayan Ekiden yarışları, çalışanlarının sporu alışkanlık haline getirmesine katkı sunarken, fiziksel ve ruhsal sağlıklarını da destekliyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, etkinlikle birlikte çalışanlar arasındaki dayanışma ruhunu da güçlendirerek, takım ruhunu besliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir